Relacje z biegów

Festiwal Biegowy – Krynica Zdrój 11-13/09/2015

przemek ultraZapraszamy na wyjątkową relację Przemka z Festiwalu biegowego w Krynicy Zdroju, gdzie przebiegł Ultramaraton na dystansie 64 km!


Poznań Business Run 6/09/2015

Poland Business RunZa nami kolejny start. 6 września nasza firma wzięła udział w charytatywnym biegu Poland Business Run, którego start obył się w 6 największych miastach jednocześnie, dokładnie o godz. 10.30. Reprezentowały nas dwie drużyny – męska i damska, Możemy się pochwalić, że nasi chłopcy zdobyli bardzo wysokie 18 miejsce.

Był to bieg w formie sztafety, gdzie każda kolejna osoba ustawiała się we wcześniej wyznaczonych boksach i przejmowała pałeczkę.

Akcja wspierała podopiecznych fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty”. Każde miasto miało swoich szczególnych beneficjentów. Poznańskie firmy biegły dla Kacpra Hała i Adama Bisigirskis.

Świetna atmosfera biegu sprawiła, że niska temperatura i wiatr wydawały się wcale niezauważalne. Organizatorzy wybrali bardzo ciekawą trasę, biegnącą w samym centrum, przez Święty Marcin, Kościuszki, Nowowiejskiego, przez Plac Cyryla do Placu Wolności, Taczaka, ponownie Kościuszki i Świętego Marcina pod Zamek Cesarski. W sumie w sztafecie wzięły udział 562 drużyny.

Skład drużyn i ich czasy

Drużyna Mężczyzn:

  1. Przemysław Marciniak – 00:14:42
  2. Patryk Rzepka 00:14:37
  3. Łukasz Cieśla 00:13:06
  4. Mariusz Turalski 00:16:39
  5.  Mateusz Grzelak 00:13:03

Drużyna Kobiet:

  1. Magdalena Baczyńska 00:19:44
  2.  Weronika Uznańska 00:16:42
  3. Marta Tysowecka 00:23:18
  4. Agnieszka Cieślak 00:20:02
  5. Anna Jurga 00:21:07

Zajmując 521 miejsce.

IV Bieg na Tak – 9/05/2015

IMG_7705Kolejny start w tym roku, w dodatku kolejny w Biegu na Tak. Tym razem po raz 4 nad poznańską Maltą pobiegliśmy wspierając podopiecznych fundacji „Na Tak”. Organizatorzy spisali się świetnie, choć mam wrażenie, że uczestników było nieco mniej niż w zeszłym roku. A szkoda, bo sama idea biegu to świetna nauka i motywacja dla „leniwych”. Kiedy widzi się ludzi biegających z wózkami inwalidzkimi- przypływ siły gwarantowany. Kolejny medal (w dodatku ręcznie robiony) można dodać do kolekcji!

II bieg papieski – 26/04/2015

IMG_7657Dzień po Uniwersyteckiej Zadyszce odbył się II Bieg Papieski w Lubinie. Co prawda organizm potrzebuje czasu na regenerację, ale tu nie było chwili na zastanawianie się – przekonałam do wzięcia udziału tatę, który jest początkującym biegaczem i przed swoim pierwszym startem bardzo się stresował. Postanowiłam za wszelką cenę wesprzeć go moim współuczestnictwem. Za cel postawiłam sobie dobiec do mety :) Jak się okazało sprzyjająca pogoda pomogła mi pobić życiówkę, którą ustanowiłam dzień wcześniej. A tata? Wyprzedził mnie kilka metrów przed metą.

Uniwersytecka Zadyszka – 25/04/2015

2015-04-25 09.59.25Zespołu M40.pl nie mogło zabraknąć na II Uniwersyteckiej ZaDyszce. Jako jeden ze sponsorów biegu, mieliśmy na nim nie tylko nasze stoisko, ale i dumną reprezentację, która w pocie czoła pokonywała kolejne kilometry. Trasa stanowiła spore wyzwanie, szczególnie dla początkujących biegaczy, a dopisujące tego dnia słońce oraz wznoszący się kurz potęgowały zmęczenie. Mimo to, dla naszej drużyny nie ma rzeczy niemożliwych, a wyzwania to coś, co lubimy najbardziej. Osiągnęliśmy       świetne wyniki, a większość może się pochwalić… „życiówkami”! :)

 

 

Video z biegów

Wyniki z maratonu
Wyniki

Poznań Maraton – 15/10/2014

Mar52257-MPO14-2794-42-000101-mpo14_01_kgl_20141012_124632_1_crtaton – mój cel życiowy!  Planem było aby przez całe 42 km 1xx metrów biec nie zatrzymując się i pokonać dystans w 5 h. Do maratonu w 2014 roku nie przygotowywałem sie długo. Przygotowania trwały tylko 2 miesiące i to był mój pierwszy bieg , pierwszy start w życiu. Po za tym, że od dziecka trenuję piłkę nożną okazało się , że bieganie to zupełnie inny sport i trzeba się do takich startów jak np. maraton długo przygotowywać. Ja dobrze przygotowałem się teoretycznie co zaskutkowało tym, że wolny bieg pozwolił mi zatrzymać energię jeszcze na 20, 30 kilometrze. Motywacja i walka do końca pozwoliła mi osiągnąć niebywały czas (jak na małą ilość przygotowań) 3:59:36 s. Magiczna bariera 4h była przekroczona. Dodatkowym motywatorem w biegu był plan oświadczyn na mecie.

Super przeżycie niedoopisania. Po biegu przez kilka dni nie mogłem chodzić i przez kolejne tygodnie mocno chorowałem. Organizm się bronił…

Polecam każdemu zrobienienie rzeczy niemożliwych, nawet jeśli miałoby się odchorować tak jak ja 1,2 miesiące po biegu. NIE OPŁACA SIĘ ALE WARTO ! :)

Staram się zarażać sportem znajomych i rodzinę. …

/2794/ Przemysław Marciniak 03:59:36

Poniżej link do galerii z biegu

Maraton

Festiwal Biegów Górskich – Życiowa Dziesiątka TAURONA 06/09/2014

Około 20 biegów na wszelakich dystansach, a wszystko w jednym miejscu i jeden weekend! Głównym biegiem był bieg 7 DOLIN – góry na dystansie 36km, 66 km lub 100 km! Mam nadzieję, iż kiedyś wystartuję na takich dystansach jednak póki co dla mnie 10 TAURONA – można powiedzieć bieg z górki! Ale czy prosty? Nie do końca :) Super trasa wśród gór i dolin w okolicach Krynicy Zdrój, bieg z centrum miasta do małej miejscowości Muszyna gdzie na rynku czekała na nas meta. Trasa przepiękna jednak lejący się żar z nieba na otwartej przestrzeni pośród łąk dał się we znaki. Na szczęście na około 7-8 km otrzymaliśmy prezent w postaci mżawki, która dodała powera aby mimo kontuzji ukończyć bieg z satysfakcjonującym wynikiem.

/4077/ Gosia Kirchner 01:08:02

Poniżej link do galerii z biegu :)

http://www.klubbiegaczam40.pl/dziesiatka-taurona/

I NOCNY BIEG „MANIACKA PIĄTKA” 11/07/2014

10441110_1468632856709614_857069312088635574_nJedno z najfajniejszych wydarzeń sportowych w jakich miałam przyjemność brać udział. Bieg odbywał się nad Jeziorem Maltańskim – dystans 5 km. Idea biegu w pełni oddaje moje podejście do biegania – to przede wszystkim fun. Wystartowaliśmy o godz. 22 –  czyli wtedy, kiedy Malta staje się najpiękniejszym miejscem w Poznaniu, wówczas zapewne również najjaśniejszym, bo organizatorzy zadbali o to, by każdy uczestnik otrzymał fluorescencyjne okulary/bransoletki/naszyjniki. Na metę nie można było wbiec inaczej niż wielkim uśmiechem – nowe pokłady energii tchnął grający na mecie DJ :) Czekam z niecierpliwością na drugą edycję!

/303/ Magda Baczyńska  00:29:42

Poniżej link do galerii z biegu :)

Nocny Bieg

BIEG NA TAK – RUN OF SPIRIT – 10/04/2014

Bez tytułuNajlepszy pomysł to połączenie przyjemnego z pożytecznym, dlatego jestem taką wielką zwolenniczką biegów charytatywnych. Główną ideą Biegu Na Tak – Run of Spirit jest rywalizacja i aktywność sportowa bez względu na stopień sprawności uczestników. W biegu startują dzieci, dorośli, amatorzy, sportowcy, osoby pełnosprawne i z niepełnosprawnościami. Trzeba przyznać, że łatwo nie było – dopisujące tego dnia słońce, dało się mocno we znaki. Zaskakujące jak wiele siły można w sobie odkryć, kiedy się wie, że nasz wysiłek komuś pomoże. Meta mnie nie zawiodła – ukochane bębny i pierwszy w życiu medal :) Miejsce na tegoroczny Bieg na Tak już zarezerwowane!

Poniżej link do galerii

Bieg na tak

Maniacka Dziesiątka – 15/03/2014

Maniacka-2014-startWiosenny debiutancki start i  – wielka niespodzianka! Deszcz, grad, wiatr, które na przemian towarzyszyły moim zmaganiom ochrzciły mnie napewno jako nowego biegacza :) Mimo pogody bieg zdecydowanie super, atmosfera biegu cudowna! Wspaniali kibice, którzy mimo pogody nie wahali się wyjść z domu aby nas dopingować nawet muzyką.

/2466/ Gosia Kirchner 01:07:04

Poniżej link do galerii

Maniacka dziesiątka